Minecraft – co to za zabawki i dla kogo są odpowiednie?

Minecraft to gra wideo typu sandbox stworzona przez szwedzkiego programistę Markusa Perssona, znanego również jako Notch. W 2009 roku Markus Persson zaczął pracować nad projektem zainspirowanym grami takimi jak Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon i Dungeon Keeper. Pierwsza wersja alfa została udostępniona publicznie 17 maja 2009 roku. Od momentu pierwszej oficjalnej premiery Minecrafta, gra przeszła wiele zmian i aktualizacji, wprowadzając nowe bloki, potwory, mechaniki i środowiska. Wprowadzono także różne tryby gry, takie jak tryb przygodowy, tryb przetrwania i tryb kreatywny. Minecraft został wydany na wiele różnych platform, od komputerów stacjonarnych i laptopów, przez konsole, aż po smartfony. Minecraft zyskał ogromną popularność, tworząc jedną z największych społeczności graczy na świecie. Wielu graczy tworzyło własne modyfikacje, serwery, filmiki na YouTube, a także organizowano konwencje poświęcone tej grze.

Zabawki edukacyjne Minecraft

Minecraft to nie tylko gra komputerowa, ale mnóstwo licencyjnych zabawek inspirowanych tą produkcją. Wśród nich znajdują się taki zabawki dla młodszych i nieco starszych dzieci z kolekcji LEGO. Są to wysokiej jakości zabawki sensoryczne, wspomagające rozwój umiejętności manualnych oraz ćwiczące wyobraźnię. Minecraft zabawki z kolekcji LEGO zawierają wiele różnych zestawów, dedykowanych dla dzieci w różnym wieku.

Minecraft, czyli klocki LEGO dla starszych dzieci

Klocki LEGO Minecraft to seria zestawów LEGO inspirowana popularną grą wideo Minecraft. Zestawy te pozwalają miłośnikom gry przekształcić cyfrowe przygody w fizyczną zabawkę i odtworzyć ulubione sceny oraz postacie z gry w świecie rzeczywistym. W skład serii LEGO Minecraft wchodzą zabawki dla najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych. Wszystkie z nich odwzorowują różne aspekty gry, takie jak budowle (kopalnie, jaskinie, wieże, farmy), postacie (Steve, Creeper, Zombie, Enderman itd.), zwierzęta i potwory, a także charakterystyczne dla gry otoczenia.

Czy zabawki interaktywne LEGO Minecraft są odpowiednie dla starszych dzieci?

Każdy zestaw LEGO Minecraft zawiera klocki umożliwiające budowę konstrukcji oraz postaci z gry. Po zbudowaniu zestawu można się bawić w sposób podobny do gry komputerowej, czyli budować, eksplorować, walczyć z potworami itd, a także łączyć ze sobą kolejne zestawy, rozbudowując kolekcję. Dla dzieci zabawki z serii Minecraft są wymarzonym prezentem, pozwalającym łączyć ich ulubioną grę komputerową z nieskończonymi możliwościami klocków LEGO.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Minecraft rozwija badz co badz dzieciaki wiec to akurat spoko gra

  2. Chciałabym by takie fajne zabawki były kiedyś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *