Kiedy zdecydować się na farbowanie włosów w domu, a kiedy skorzystać z usług fryzjera?

W okresie pandemii, gdy salony fryzjerskie były zamknięte wiele kobiet nie miało wyjścia i powróciło do samodzielnego farbowania włosów. Obecnie jest to o tyle proste, że dostępne są wysokiej jakości farby do włosów zawierające substancje odżywcze i naturalne oleje, nie niszczące struktury włosów tak jak produkty stosowane jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Dziś zastanowimy się kiedy warto zdecydować się na farbowanie włosów w domu, a kiedy udać się do fryzjera.

Samodzielne farbowanie włosów w domu – dla kogo to dobry wybór?

Jeżeli masz zamiar samodzielnie farbować swoje włosy, a już wcześniej to robiłaś, to nic nie stoi na przeszkodzie. Będzie to dobry wybór także wtedy, gdy akurat nie możesz dostać się do swojego salonu fryzjerskiego z powodu zajętych terminów, a odrost daje o sobie znać i nie chcesz już czekać ani dnia dłużej. Jeżeli lubisz eksperymentować z włosami, często je układasz i przeprowadzasz rozmaite zabiegi pielęgnacyjne, to z samodzielnym farbowaniem włosów nie będziesz mieć żadnych problemów. Oczywiście jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, ale ma je ktoś z domowników, to także zdecyduj się na bezpieczne farbowanie włosów w domu. Jeżeli farbujesz włosy, zmieniając kolor o jeden, dwa tony, to na pewno sobie poradzisz, nakładając farbę na całą długość włosów. Zawsze możesz też sprawdzić jak będziesz się prezentować w danym kolorze, korzystając z dedykowanej aplikacji.

Kto powinien skorzystać z usług fryzjerskich zamiast próbować samodzielnego farbowania?

Gdy nigdy nie farbowałaś sama włosów i nie czujesz się dobrze w zabiegach stylizacyjnych, to może nie warto zaczynać od delikatnej materii jaką jest zmiana koloru włosów. Jeśli zmiana koloru ma być radykalna, to lepiej udać się do fryzjera. Konieczna może być bowiem dekoloryzacja, czyli np. pozbycie się czerwonych refleksów, jeśli takie miałaś na głowie. Gdy koloryzacja ombre czy sombre przypadła Ci do gustu, ale nigdy nie wykonywałaś jej samodzielnie, to lepiej nie eksperymentuj. Podobnie rzecz ma się z pasemkami. Możesz zawsze zakupić farbę i udać się do salonu fryzjerskiego.

Jak przygotować się do farbowania włosów w domu?

Skoro już wiadomo kiedy warto, a kiedy nie warto zdecydować się na samodzielne farbowanie włosów w domu, to wszystkim osobom, które chcą się podjąć farbowania, należy się kilka rad. Przede wszystkim włosy trzeba odpowiednio przygotować do farbowania. Choć nie jest tak inwazyjne jak rozjaśnianie, to jednak powoduje rozchylenie łuski włosa i może włosy osłabiać. Dlatego tydzień wcześniej warto wykonać maskę wzmacniającą. Należy myć włosy metodą OMO, która także odżywia je na całej długości. Tę metodę warto stosować zresztą także po farbowaniu. Otóż na samym początku nakłada się odżywkę humektantową na całej długości włosów, a następnie na skórę głowy szampon. Odżywka ciągle pozostaje na włosach i gdy wykonasz już masaż skóry głowy, spłukujesz obydwa kosmetyki. Po odsączeniu nadmiaru wilgoci, nakładasz odżywkę emolientową na długości włosów. Pozostawiasz ją przez 15 minut po czym spłukujesz włosy. Włosy, które są odpowiednio nawilżone lepiej reagują na farbowanie. Niektóre osoby decydują się na olejowanie tuż przed farbowaniem. Warto jednak pamiętać, że nie można go wykonać później niż 2 godziny przed zabiegiem. Należy też nałożyć tyle oleju, by włosy go wchłonęły i przed samym zabiegiem były suche, ale jednak miękkie i gładkie. Jeżeli drażni Cię zapach farby z amoniakiem, to wybierz farbę bez amoniaku. Odżywka utrzymująca kolor pozwoli Ci go zachować przez długi czas, nie musisz więc sięgać po mocniejsze farby, by uzyskać pożądany efekt, a także świetlisty i wyrazisty kolor.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Samemu też można dać radę a satysfakcja większa i trochę grosza zaoszczędzone 🙂

  2. Ja to zawsze wolę iść do specjalisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *