4 pomysły na prezenty dla młodego fana kosmosu

Odległe planety i żyjące na nich obce cywilizacje pobudzają wyobraźnię młodego człowieka. Chcesz wspierać zainteresowania swojego dziecka, aby w przyszłości mogło spełnić marzenia o zostaniu badaczem kosmosu? Sprawdź nasze inspiracje na niezawodne prezenty dla małych miłośników niezbadanej przestrzeni kosmicznej, które podtrzymają pasję i poszerzą wiedzę.

Książki i albumy o kosmosie

Wśród literatury dotyczącej kosmicznych odkryć bez problemu znajdziesz pozycje, które będą odpowiednie dla maluchów i starszaków. Młodsi pasjonaci z przyjemnością przeniosą się do odległych galaktyk, oglądając albumy pełne szczegółowych ilustracji. Starsze dzieci i nastolatkowie mogą spędzać wieczory, poznając historię wszechświata spisaną przez badaczy lub biografie najsłynniejszych astrofizyków i kosmonautów.

Wycieczka do obserwatorium astronomicznego

Wyprawa do obserwatorium lub planetarium to najlepszy sposób na przeniesienie się w kosmos bez odrywania stóp od ziemi. Zależnie od tego, gdzie mieszkacie, możecie wybrać się do planetarium w Toruniu, Gdyni, Chorzowie, Warszawie lub Olsztynie. Niezwykły seans dotyczący dziejów wszechświata z pewnością zapadnie w pamięci entuzjastów kosmosu w każdym wieku.

Starsze dzieci ucieszą się szczególnie z wycieczki do planetarium. W najsłynniejszym z nich, w Piwnicach pod Toruniem, znajdują się dwa ogromne radioteleskopy, największy w Polsce teleskop optyczny i wielokrotnie pomniejszony model Układu Słonecznego z zachowanymi proporcjonalnymi odległościami planet od siebie.

Kosmiczne gadżety i ozdoby pokoju

Jednymi z najpopularniejszych prezentów o tematyce wszechświata są wielkoformatowe plakaty, świecące w ciemności naklejki lub innowacyjne lampki i projektory, które pozwalają zasypiać w towarzystwie wirujących po suficie planet. Starsze dzieci ucieszą się z kubka z grafiką Układu Słonecznego lub przypominającego kształtem hełm astronauty.

Zestawy LEGO® dla młodych fanów kosmosu

Jak zbudowany jest wahadłowiec? Ile osób może pracować w stacji badawczej? Na te i inne pytania Twoje dziecko pozna odpowiedź, układając zestawy LEGO stworzone z myślą o fanach kosmosu. Mali entuzjaści i ci nieco starsi przyszli badacze wszechświata spędzą wartościowy i przyjemny czas, konstruując niesamowicie dokładne modele rakiet i pojazdów, których pierwowzory podróżowały w kosmicznej próżni.

Jak widzisz, upominki dla fanów kosmosu mogą przybrać różną formę. Zainspiruj się poradnikiem i dobierz idealne prezenty dla młodszych i starszych entuzjastów wszechświata na każdą okazję!

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. lego to zawsze dobry pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *